Czy warto trzymać pieniądze na lokatach bankowych?

Rekordowo niskie stopy procentowe zauważalne są nie tylko w ratach zaciągniętych przez nas kredytów hipotecznych, ale również w oprocentowaniu depozytów bankowych. Z rozrzewnieniem można wspominać czasy, gdy na lokacie bankowej liczyć mogliśmy na oprocentowanie rzędu sześciu procent. W chwili obecnej otrzymanie trzech procent w przypadku lokaty rocznej jest już satysfakcjonującym wynikiem.

Co robić z pieniędzmi?

Rekordowo niskie stopy procentowe zauważalne są nie tylko w ratach zaciągniętych przez nas kredytów hipotecznych, ale również w oprocentowaniu depozytów bankowych

Autor zdjęcia: Sean MacEntee

Skoro więc nie mamy co liczyć na grube zyski w depozytach bankowych, to gdzie inwestować środki? Doradztwo finansowe Poznań przekonuje, że dobrą alternatywą jest obecnie inwestowanie w rynek nieruchomości (kilka słów więcej na stronie: http://www.strategor.pl/doradztwo-finansowe-/). Posiadając wolne rezerwy finansowe pokusić możemy się o zakup domów czy też mieszkań, których ceny nadal kształtują się na bardzo niskim poziomie. Warto tu zainteresować się zwłaszcza możliwością zakupu niedużych nieruchomości pod wynajem, zwłaszcza w dużych miastach. Sporo młodych ludzi ma obecnie problem z uzyskaniem kredytów bankowych na zakup wymarzonego „m”, szuka więc innych możliwości.

Nie szastaj pieniędzmi!

Choć pokus naokoło jest mnóstwo, nie warto wydawać pieniędzy na zbytki. Wiedzą o tym zwłaszcza Ci, którzy potrafią rozsądnie się gospodarować, przez co udało im się odłożyć jakąś sumę „na czarną godzinę”. Wielu Polaków nie posiada takiej umiejętności, co bardzo często pociąga za sobą bardzo przykre konsekwencje. Strata pracy, choroba – takie sytuacje się zdarzają i należy być na nie właściwie przygotowanym.