Zaufaj specjalistom

Każda decyzja, jaką podejmujemy w pracy zawodowej, niesie ze sobą odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenie oraz konsekwencje, mogące stanowić nieprzyjemne podsumowanie próby ulepszenia i usprawnienia funkcjonowania danej firmy czy przedsiębiorstwa. Osoby decydujące w kwestiach planowania inwestycji, zakupu nowych technologii czy sprzętów mających ułatwić, przyspieszyć i wpłynąć na poprawę jakości wykonywanych usług czy produkowanych przedmiotów, muszą rozważać wszelkie „za” i „przeciw”, aby nie postąpić pochopnie, co mogłoby wpędzić firmę w długi, z których nieraz bardzo trudno wybrnąć.

Jakość ponad wszystko

Każda decyzja, jaką podejmujemy w pracy zawodowej, niesie ze sobą odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenie oraz konsekwencje, mogące stanowić nieprzyjemne podsumowanie próby ulepszenia i usprawnienia funkcjonowania danej firmy czy przedsiębiorstwa

Autor zdjęcia: Bob Bob

Ale jest w biznesie taka zasada, która funkcjonuje z całkiem dużym powodzeniem, mówiąca, że „kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje”. Dodatkowo, sytuacja, w jakiej znajduje się konkretne przedsiębiorstwo, często zmusza jej zarządców do podejmowania decyzji ostatecznych, mogących odwrócić złą passę lub całkiem pogrążyć firmę.

A ponieważ ruch w interesach jest zasadą, której wyeliminować nie można jeśli chce się utrzymać na rynku i prosperować z zachowaniem dobrego imienia, dlatego chcąc nie chcąc trzeba wykorzystywać wszystkie możliwości, jakie można.

Głównym powodem wszelkich działań wpływających na sytuację firmy jest dążenie do osiągania coraz lepszych wyników, zajmowania czołowych pozycji w rankingach firm i zdobywania coraz większej grupy zadowolonych klientów.

Jednak, aby pokazać, że naprawdę jest się firmą nastawioną na nowoczesność i podążającą za najnowszymi standardami, trzeba podjąć konkretne działania, mogące przekonać o tym klientów.

Doradca kredytowy udzieli najważniejszych informacji

Coraz częściej w związku z działalnością małych i średnich przedsiębiorstw słyszy się o podejmowaniu inicjatyw mających przynieść unowocześnienie procesów technologicznych, wykorzystywanych w pracy danego zakładu.
Stało się to nie tylko olbrzymią szansą zdobycia prestiżu, jako firma innowacyjna, podążająca za aktualnymi standardami, potrafiąca sprostać wymogom unijnym, lecz także dało firmom możliwość umocnienia własnej marki na rynku dzięki środkom finansowym, jakie daje kredyt technologiczny na te konkretne cele.

Kredyt technologiczny – co, gdzie, jak

Kredyt technologiczny udzielany jest przedsiębiorstwom i małym firmom przez wszystkie banki komercyjne współpracujące w tym zakresie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, z którego otrzymuje dotacje unijne na tego typu dofinansowania pracy przedsiębiorców.

W każdym banku odpowiednio przygotowani doradcy udzielą wszelkich informacji osobom zainteresowanym tego typu kredytem, podpowiedzą jak prawidłowo przygotować dokumenty, wypełnić niezbędne formularze i stworzyć biznes-plan, by zyskać szansę otrzymania tego typu wsparcia własnej działalności.

Warto pamiętać, że kredyt technologiczny może zostać częściowo umorzony (nawet, do 70%), ale po to, aby go otrzymać, trzeba dysponować pewną sumą przed jego udzieleniem, a wynosi ona 25% szacowanej wartości realizacji całego projektu.